Söderhöjdskyrkan söker administratör och barn- och familjekoordinator

Barn och familjekoordinator (25%)

Vi söker dig som brinner för och har erfarenhet av arbete med barn och familj i församling. Du bör ha ledarerfarenhet och vi ser gärna att du har utbildning inom området. Du är strukturerad, flexibel och kan ta eget ansvar. Stor vikt läggs vid personlig lämplighet.

 

Administratör (25%)

Vi söker dig som har sinne för och intresse för kommunikation samt ordning och reda. Du är är strukturerad, ser behov och löser dem samt har ett effektivt arbetssätt. Du får gärna ha erfarenhet av liknande arbete.

Tjänsterna kan sökas var och en för sig eller tillsammans

För frågor om tjänsterna eller om församlingen kontakta info@soderhojdskyrkan.se dit du även skickar din ansökan.

 

Publicerat den 16 maj