Kontaktpersoner

Personal

Kjell Söderblom Pastor

kjell@soderhojdskyrkan.se

Erik Hjelmfors Pastor

erik@soderhojdskyrkan.se

Elin Nyström Administratör

elin@soderhojdskyrkan.se

Jordana Surell Barn- och familjekoordinator

jordana@soderhojdskyrkan.se

Församlingsledningen

Simon Axlycke Ordförande

simon@soderhojdskyrkan.se

Johanna Pettersson Vice ordförande

johannape@swipnet.se

Kjell Söderblom Pastor

kjell@soderhojdskyrkan.se

Erik Hjelmfors Pastor

erik@soderhojdskyrkan.se

Mia König 

mia@konig.nu

Hemgrupp

Förutom att träffas på söndagarna är de flesta i vår församling också med i mindre grupper som kallas för hemgrupper. Dessa består av 5-12 personer som träffas varje eller varannan vecka, beroende på livssituation. De flesta träffas i hemmen och fikar, ber för varandra, lovsjunger Gud och delar livet och vardagen tillsammans.

Om du är intresserad av att vara med i en hemgrupp kan du kontakta hemgruppsrådet via mail: hemgrupp@soderhojdskyrkan.se.